Co nowego w Odoo 14?

W ubiegłym tygodniu, w trakcie Odoo Experience 2020,  miała miejsce premiera wersji Odoo 14. Choć niestety, ze względu na obecną sytuację było to wydarzenie odbywające się zdalnie, z ogromnym zainteresowaniem śledziliśmy informacje o wprowadzanych nowościach. Dziś chcemy najważniejsze z nich przedstawić także Tobie!


Odoo 14 to nie tylko ogólna poprawa funkcjonalności i ulepszenie już istniejących funkcjonalności tak, by można było z nich korzystać w jeszcze bardziej intuicyjny sposób. To także dodanie do oprogramowania nowych elementów.

Zarządzanie danymi - ulepszone rozwiązania

Odoo 14 wprowadza nowe możliwości, jeśli chodzi o zarządzanie danymi. Najnowsza wersja jest wyposażona w intuicyjne narzędzie, które pozwala tworzyć raporty, które są automatycznie aktualizowane - bieżącymi danymi, co do minuty. Wystarczy, że wygenerujesz raport, ustawisz pożądane filtry - a każdy pozyskany nowy, klient lub każda zamknięta nowa sprzedaż zostaną automatycznie do niego dodane! Funkcja ta jest zintegrowana ze wszystkimi aplikacjami Odoo - co daje niemal nieskończone możliwości pozyskiwania i analizy danych w każdej dziedzinie.

Jednocześnie przedstawiamy nową aplikację - Odoo Data Cleaning, dzięki której jednym kliknięciem wyczyścisz lub naprawisz nieprawidłowe, zduplikowane lub niekompletne dane.


Nowy kreator witryn internetowych

W tym roku, możemy zobaczyć konfigurator stron internetowych w zupełnie nowej odsłonie. Jest nie tylko bardziej intuicyjny, ale również posiada większą liczbę opcji, dostosowań, widżetów i bloków, aby pomóc użytkownikom projektować wyjątkowe strony.

Ulepszyliśmy również naszą funkcję Promuj, aby umożliwić dostosowywanie adresów URL i ułatwiać udostępnianie treści w internecie - by mieć lepsze SEO. Dodaliśmy także połączenie z Google Search Console, dzięki czemu każdy może zoptymalizować swoją stronę internetową, aby mieć jak najlepszą pozycję w wyszukiwarce.


Mobilny punkt sprzedaży

Odoo widzi rosnące zainteresowanie na perfekcyjne rozwiązania mobilne. Punkt sprzedaży Odoo jest teraz w 100% przyjazny dla takich urządzeń. Znajdziesz na nich konfigurator produktów czy przystosowany interfejs płatności.


Aplikacja Wydarzenia - odpowiedź na nowe potrzeby

W związku z koniecznością ograniczania bezpośrednich kontaktów do minimum, w tym roku dynamicznie rozwija się rynek wydarzeń online. Dzięki nowym unikalnym funkcjom Odoo Events jest jedynym rozwiązaniem, którego potrzebujesz do tworzenia i zarządzania wydarzeniami wszelkiego rodzaju; od rozmów z wystawcami, do spotkań z uczestnikami. Dzięki Odoo 14 możesz tworzyć wydarzenia i transmitować je na żywo przez YouTube dzięki nowej integracji. Po zakończeniu spotkania, możesz sprawdzić jego uczestników za pomocą quizów czy konkursów.


Zarządzanie zamówieniami

Spory lifting w Odoo 14 przeszła sekcja pozwalająca na zarządzanie zamówieniami. Dodano kilka menu lub przeniesiono istniejące do bardziej odpowiedniej lokalizacji, aby zapewnić lepszą wizję wszystkich podejmowanych działań procesu. Umożliwiono np. podejrzenie szczegółowych informacji dotyczących każdego przelewu, bez konieczności otwierania go, czy wizualnie poprawiono sposób wyświetlania informacji o dostępności produktów. 


… i wiele innych

W Odoo 14 wprowadzono i rozbudowano również wiele innych funkcjonalności, które na co dzień pomogą Ci prowadzić Twój biznes:

  • integracja z kalendarzem Office 365,

  • rozwiązania upraszczające prowadzenie dokumentacji online i eliminujące potrzebę drukowania stosów papierów,

  • integracja z Outlookiem,

  • możliwość rejestrowania aktywności,

  • integracja z arkuszem kalkulacyjnym, bez konieczności pobierania danych do zewnętrznego programu,

  • ulepszenie rozwiązań dotyczących zarządzania stanem magazynowym.


Pełna lista funkcjonalności Odoo 14.


 
 


Jeśli chcesz:

  • przenieść swój sklep do najnowszej wersji Odoo,

  • przejść ze starszej wersji Odoo do Odoo 14

skontaktuj się z nami! Przedstawimy Ci najlepsze rozwiązania na rynku i dopasujemy je do Twoich indywidualnych wymagań.