Ile kosztuje Odoo ERP

Czyli jak w doskonałej cenie zrewolucjonizować pracę w firmie.

Ile będzie Cię kosztować Twoje Odoo?


Odoo to jeden z wielu systemów ERP dostępnych na rynku. Automatyzuje i usprawnia działanie firmy w różnych obszarach, m.in. CRM, MRP, HRM, eCommerce, księgowości, sprzedaży, zarządzania projektami, zarządzania produkcją. Oprócz szerokiej gamy funkcjonalności biznesowych i przyjaznego interfejsu, Odoo wyróżnia się na tle konkurencji atrakcyjną ceną.

Jaki jest koszt standardowego systemu ERP?


W oprogramowaniu ERP koszt całego systemu dzieli się na dwie części:


  • Koszt samego oprogramowania - można oszacować, że większość kosztów ERP stanowią koszty licencji na oprogramowanie. Zatem jeśli początkowy koszt licencji dla wszystkich użytkowników zostanie ustalony na 100 000 zł, można założyć, że całkowity koszt będzie dwukrotnie wyższy. Do tego należy doliczyć cenę funkcjonalności niezbędnych dla Twojego biznesu. Dodatkowy rozwój oprogramowania, np. integracje czy nowe aplikacje mobilne, może wymagać dodatkowego jednorazowego kosztu.
  • Koszt wdrożenia systemu. Całkowite koszty większości systemów ERP są nie tylko wysokie na początku, ale także rosną wraz ze wzrostem potrzeb Twojej firmy. Czy ​można znaleźć oprogramowanie bardziej dostępne finansowo dla użytkowników, przy jednoczesnym zachowaniu różnych ​funkcjonalności?


Tak – to jest Odoo!

Ile kosztuje oprogramowanie Odoo?


Odoo to pakiet aplikacji biznesowych typu open source oparty na licencji LGPLv3. Dzięki temu możesz korzystać z społecznościowej wersji Odoo całkowicie bezpłatnie. Dodatkowo zastosowanie rozwiązań open source pozwala na modyfikację istniejących modułów oraz tworzenie nowych w oparciu o system, co pozwala nam dostosować Twoje Odoo do Twoich konkretnych potrzeb. Dotyczy to wszystkich modułów zintegrowanych w systemie oraz aplikacji dodatkowych w sklepie Odoo oznaczonych jako bezpłatne.


Odoo Enterprise to system wysoce kompleksowy. Niezależnie od liczby modułów, z których skorzystasz, zapłacisz od 11,90 € za użytkownika.

Ile kosztuje wdrożenie Odoo?


Koszt wdrożenia oprogramowania jest stosunkowo niski. Udało nam się go ograniczyć dbając o kilka funkcjonalności. Do najważniejszych z nich należą:


  • Centralizacja oprogramowania – wszystkie konfiguracje i wdrożenia odbywają się w jednym miejscu, na głównym serwerze.
  • Dokładna analiza ogólna (w oparciu o ankiety) i szczegółowa Analiza ROI (pozwalająca dobrze zrozumieć Twój biznes i przeanalizować Twoje potrzeby).
  • Precyzyjna personalizacja – wykorzystujemy tysiące modułów, złączy i dodatków, które pozwalają nam szybko i dokładnie dostosować system do Twoich wymagań.
  • Ciągły rozwój - jeśli nie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego modułu, zamiast żmudnego pisania kodu od zera skorzystamy z gotowych rozwiązań, aby go dla Ciebie stworzyć.
  • Wygodne szkolenia – dzięki wbudowanym tutorialom w poszczególnych aplikacjach, szkoleniom online, webinarom i materiałom dostępnym na YouTube masz pewność, że cały proces zostanie zrealizowany w wygodnym, krótkim dla Ciebie czasie, a użytkownicy aplikacji będą mieli do nich dostęp w dowolnym momencie do zdobytej wiedzy. Nasze szkolenie możesz ukończyć w dowolnym momencie – potrzeba szkolenia nie oznacza przestoju w Twojej firmie!

Jakie są dodatkowe koszty oprogramowania Odoo?


Oprogramowanie Odoo typu open source jest bezpłatne. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nawet nasze rozwiązania branżowe mogą nie w pełni spełniać Twoje wymagania w miarę rozwoju Twojej firmy. Twoja firma jest wyjątkowa; dlatego istnieje na rynku. Nie będziemy próbować zmieniać Twoich procesów wewnętrznych i dostosowywać ich do wymagań naszego oprogramowania – naszym celem jest dostosowanie go do Ciebie. Dlatego czasami konieczny może okazać się zakup modułu płatnego lub opracowanie modułu niestandardowego specjalnie dla Twojej firmy.