Kiedy warto rozważyć zmianę systemu ERP?

Posiadasz system ERP, jednak nie spełnia on Twoich oczekiwań? Regularne aktualizacje oraz rozwiązania zaproponowane przez providera nie odpowiadają potrzebom firmy? Oto 4 sygnały, które powinny zachęcić Cię do zmiany systemu ERP.


System dla Ciebie

System ERP powinien przede wszystkim spełniać potrzeby Twojej firmy. Ma ułatwiać Twoim pracownikom wykonywanie codziennych zadań, dawać więcej czasu na bardziej wymagające zadania, wspierać wzrost organizacji. Odpowiednio dobrany system ERP ma eliminować powtarzalne czynności, a przez to i błędy i rozwijać się wraz z firmą.


Jakie sygnały alarmowe mogą Cię zachęcić do zmiany oprogramowania?


Powtarzalne procesy nie zostały przyspieszone

Jednym z najważniejszych zadań systemu ERP jest przyspieszenie wykonywania i zautomatyzowanie powtarzanych, regularnie wykonywanych czynności - takich jak wystawianie faktur, wprowadzanie danych do systemu, składanie zamówień. Dobry system ERP wyręczy w tych rzeczach Twoich pracowników i pozwala zarabiać więcej dzięki zyskaniu czasu na bardziej wymagające zadania. 


Konieczność korzystania z innych programów

System ERP można zintegrować z wieloma innymi, często używanymi przez firmę programami. Jednak korzystanie z wielu programów jednocześnie może być czasochłonne i hamować rozwój firmy. Dobry system ERP powinien być w stanie zastąpić programy, z których dotychczas korzystała firma.


Utrudnione zarządzanie

System ERP powinien ułatwiać zarządzanie liderom swoimi zespołami. Dzięki niemu, łatwiej monitorować postęp i czas pracy, rozłożenie zadań między pracownikami oraz ocenić koszt i opłacalność każdego projektu. Jeżeli system ERP nie ułatwia codziennych zadań związanych z zarządzaniem pracownikami i projektami, a jedynie oferuje dodatkowe tabelki do wypełniania, nie spełnia swojego zadania.


Problemy z zarządzaniem zapasami 

Jednym z zadań systemu ERP jest prognozowanie zapotrzebowania na poszczególne towary. Ma on przyspieszać proces zamawiania, przypominać o niskiej ilości towarów, zapewniając klientom stały dostęp do dobrze sprzedających się produktów i pomagając budować wiarygodność firmy. 


Jeżeli czujesz, że Twój system ERP czy inne programy, z których korzystasz, blokują rozwój Twojej firmy, zgłoś się do nas. Zdiagnozujemy potrzeby Twojej organizacji, jej silne i słabe strony oraz pomożemy Ci uruchomić system, z którym Twoja firma będzie się rozwijać.