Kupujesz oprogramowanie ERP?

3 pytania, które musisz zadać
Oprogramowanie ERP może objąć zarządzanie wszystkimi działami firmy - od finansów czy marketingu przez magazyn aż po zamówienia i logistykę. Zwiększa szybkość i efektywność komunikacji w różnych działach oraz poprawia przepływ danych. Odpowiednio wdrożony system ERP daje dostęp do informacji, z których można korzystać przy procesach decyzyjnych, pracować lepiej i zarabiać więcej.
Wdrożenie systemu ERP jest jednak na początku sporą inwestycją - zarówno czasową, jak i finansową. Dlatego ważne jest zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat systemu ERP, który planujesz wdrożyć. Jakie pytania warto zadać, zanim zdecydujesz się na konkretne oprogramowanie ERP?

Czy system jest elastyczny?

Czy istnieje możliwość poszerzania działania systemu ERP wraz z rozwojem firmy, czy już na początku musisz kupić gotowy produkt? W końcu oprogramowanie ma poprawiać efektywność działania firmy, powinno więc nadążać za Twoimi potrzebami. Dopytaj także, czy oprogramowanie zapewnia elastyczność w łatwym usuwaniu wszelkich problemów użytkowników.

Ile kosztuje wdrożenie systemu?

Dowiedz się konkretnie, ile będzie kosztować system z wybranymi przez Ciebie funkcjonalnościami. Pamiętaj, że na całkowitą cenę składa się nie tylko koszt modułów, ale także wdrożenia całości oraz przeprowadzenia szkolenia. 

Jakiego szkolenia wymaga wdrożenie systemu?

Wdrożenie oprogramowania ERP na pewno będzie wymagało przeszkolenia pracowników Twojej firmy. Dopytaj, czy przeszkolenie jest już wliczone w cenę wdrożenia. Warto dowiedzieć się także, w jakiej formie się odbywa (czy można np. przejść je online) i gdzie można się zgłosić w razie późniejszych pytań czy wątpliwości.