Odoo - #1 miejsce w rankingu najpopularniejszych systemów ERP Capterra!

Oprogramowanie Odoo zostało ogłoszone najpopularniejszym systemem ERP przez markę Capterra! W jakich kategoriach zmagały się systemy ERP? Jakie dokładnie wyniki osiągnęło Odoo? 


Ranking Capterra - co to jest?

Capterra to założona w 1999 firma stworzona po to, by pomagać przedsiębiorcom w wyborze najlepszego dla nich oprogramowania. Oferuje dostępne dla wszystkich, coroczne rankingi oprogramowań, podane w formie klarownych i czytelnych zestawień, opartych na obiektywnych kryteriach. W roku 2008, Capterra stała się pierwszą firmą oferującą, poza oceną opartą na twardych danych, także przegląd recenzji użytkowników. Dzięki temu, prowadzony ranking stał się jeszcze bardziej rzetelny i wielowymiarowy. Więcej informacji o firmie możesz znaleźć tu.

W zestawieniach Capterry znajdziesz wiele różnych kategorii oprogramowań. Jedną z nich są systemy ERP - Enterprise Resource Planning Software. Jak wygląda tegoroczny ranking?


Odoo - system ERP #1 w 2019 roku

Według danych pozyskanych przez niezależny serwis Capterra, Odoo było najpopularniejszym systemem ERP roku 2019. Stupunktowy ranking został stworzony w oparciu trzy kryteria.


Całkowita liczba klientów

Stanowi 40% punktacji.

Całkowita liczba użytkowników

Stanowi 40% punktacji.

Obecność w Social Mediach

Stanowi 20% punktacji.

 Miło nam poinformować, że Odoo uzyskało aż 92 punkty na 100 możliwych, dzięki czemu zajęło pierwsze miejsce! 


Ranking Capterra - jak wypadło Odoo?

Jak Odoo poradziło sobie w trzech podkategoriach zmagań w rankingu? 

  1. Social media - Capterra pokazała nam, że to przestrzeń, w której musimy jeszcze trochę popracować. Liczba followersów na poszczególnych portalach społecznościowych wyniosła:

    • 44 084 na Facebooku,

    • 22 422 na LinkedInie,

    • 37 500 na Twitterze.

  2. Liczba użytkowników - 4 114 609 - Odoo jako jedyne ERP w zestawieniu przekroczyło liczbę 4 milionów użytkowników! To dla nas ogromny sukces - dziękujemy za zaufanie!

  3. Liczba klientów - 267 626 - jako jedynym w zestawieniu udało nam się osiągnąć liczbę ponad 200 tysięcy klientów.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszego sukcesu. Będziemy ciężko pracować, by w przyszłym roku obronić honorowe pierwsze miejsce. Dziękujemy Ci za to, że towarzyszysz nam w tej przygodzie!