Odoo IoT Box

Internet rzeczy w Twojej firmie

Na konferencji Odoo Experience w Belgii miała miejsce prezentacja Odoo IoT Box. To urządzenie, które umożliwia podłączenie dowolnego sprzętu - na przykład kamery, czytnika, miernika czy ekranu - do internetu i zarządzanie nim z poziomu aplikacji.

Według specjalistów, liczba urządzeń podłączonych do internetu przekroczy 50 miliardów w roku 2020. To ogromna liczba! Nic dziwnego, że zdaniem ekspertów, internet rzeczy będzie miał kluczowy wpływ na rozwój gospodarki i przemysłu 4.0. 

Co tak naprawdę kryje się za skrótem IoT i jaki ma wpływ na kwestię automatyzacji procesów biznesowych oraz gromadzenia i wymiany danych?


Czym jest internet rzeczy?

Internet rzeczy (Internet of Things) to koncepcja, bazująca na idei połączenia różnych urządzeń z siecią internetową i ze sobą nawzajem. Dzięki uzyskaniu takiej łączności, możliwe jest swobodne gromadzenie, przetwarzanie oraz wymiana danych między poszczególnymi maszynami - dokonywana automatycznie i bez ingerencji człowieka. 

W takiej sieci mogą znajdować się miliony czy nawet miliardy urządzeń - lodówki, telewizory, klimatyzacja, smartfony, maszyny produkcyjne i wiele innych. Wszystkie wygodnie zarządzanie - np. z aplikacji na smartfonie.

Podstawowym celem IoT jest opracowywanie rozwiązań, które ułatwią codzienne życie, w tym także stworzenie inteligentnych miast. IoT będzie mieć w najbliższej przyszłości ogromny wpływ na rozwój biznesu. Koncepcję internetu rzeczy możesz wprowadzić u siebie w firmie już dziś - korzystając z Odoo IoT Box.


Odoo IoT Box - co to jest?

Nowe urządzenie Odoo - IoT Box jest przeznaczone dla osób prowadzących własny biznes, które szukają możliwości szybkiego i praktycznie niekończącego się rozwoju. Celem urządzenia jest połączenie wszystkich sprzętów w firmie ze sobą i zautomatyzowanie procesu gromadzenia, przetwarzania i przesyłu danych między nimi. 

Prezentację dokładnie wyjaśniającą czym jest i jak działa IoT możesz zobaczyć tutajDlaczego warto zainwestować w Odoo IoT Box?

Nowe urządzenie Odoo to niekończące się możliwości i ogromne korzyści dla Twojej firmy. Odoo IoT Box: 

  • zapewnia ogromną wydajność operacyjną,

  • jest wysoce rentowny - szybko się zwraca,

  • to sposób na gromadzenie ogromnej ilości kompletnych i dokładnych danych,

  • pozwala znacznie zwiększyć efektywność zarządzania danymi w chmurze,

  • umożliwia zautomatyzowanie zleceń,

  • sprawia, że administracja sieci staje się bezproblemowa,

  • jest bardzo łatwy w konfiguracji - podłączenie do niego sprzętu zajmuje kilka sekund,

  • minimalizuje czynnik błędu ludzkiego,

  • znacznie przyspieszy pracę Twojej firmy,

  • umożliwia tworzenie dokładnych prognoz.

Aplikacja Real-World

Wyobraź sobie, że produkt końcowy w Twojej firmie jest stale podłączony do internetu. Nie tylko generuje i przesyła dane w czasie rzeczywistym, ale także automatycznie uruchamia wezwanie do konserwacji i naprawy, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

To ogrom nowych informacji dotyczących tego, jak odpowiednio przechowywać i dbać o Twój produkt oraz jak ulepszyć kolejną linię produkcyjną! Dzięki temu polepszysz swój produkt, rozwiniesz firmę i poprawisz swoje relacje z klientami - a nawet zyskasz wiernych orędowników Twojej marki. To wszystko dzięki danym, które zgromadzą się automatycznie!


Sektor przemysłowy stale dąży do swobodnego korzystania z nowoczesnych technologii. IoT to przyszłość, którą Odoo IoT Box pomoże Ci wprowadzić do Twojej firmy już dziś. Czy chcesz zainwestować w niekończący się rozwój?