Praca zdalna w Odoo

Przenieś swój biznes do sieci!

W obecnej sytuacji, wielu z nas zostało zmuszonych do zorganizowania swojej pracy zdalnie. Wiemy, że w przypadku niektórych branż jest to wymagające - i jeśli do tej pory prowadziłeś niewielki sklep stacjonarny, na pewno się ze mną zgodzisz. Na szczęście Odoo posiada wiele narzędzi, które możesz wykorzystać nie tylko do szybkiego przeniesienia swojego biznesu online, ale również do zorganizowania pracy zdalnej równie sprawnie, jak dotychczas biurowej.


Prosty w obsłudze sklep internetowy

W Odoo szybko stworzysz sklep internetowy z gotowych, udostępnionych przez nas szablonów, który będzie nie tylko oferował bezpieczne płatności i intuicyjny zakup, ale także atrakcyjną wizualnie oprawę. W dowolnej chwili, samodzielnie edytujesz wybraną podstronę, dodasz nowe produkty lub usuniesz wyprzedane.

Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie sklepu internetowego, przydadzą Ci się także inne moduły, jak na przykład:

  • magazyny - moduł pozwalający na bieżące monitorowanie, aktualizowanie i zarządzanie stanem magazynowym,

  • księgowość - dzięki której zapłacisz faktury, rozliczysz się z klientami czy uregulujesz należności za swoje zamówienia, nie ruszając się z domu,

  • czat na żywo - który sprawi, że pozostaniesz w stałym i bezpośrednim kontakcie ze swoimi klientami, mimo konieczności przeniesienia biznesu online.

Pamiętaj, że jeśli teraz przeniesiesz działalność online, a obecne obostrzenia zostaną zniesione - bez problemu, ze stałą bazą klientów, uporządkowanym magazynem i płynnością finansową, poprowadzisz kolejny stabilny kanał sprzedaży - obok dotychczasowej działalności. 


Praca zdalna

Jeśli do tej pory prowadziłeś działalność w internecie - np. agencję reklamową czy firmę rachunkową, nie musisz zmagać się z problemem przeniesienia swojej działalności do internetu. Prawdopodobnie jednak zastanawiasz się, jak skutecznie zarządzać pracą, czasem i zadaniami pracowników oraz  kontrolować, czym na bieżąco się zajmują. 

W tym celu swój system Odoo możesz wyposażyć w moduł zarządzania pracownikami. W jasny i przejrzysty sposób stworzysz w nim wykaz bieżących projektów wraz z podziałem zadań, deadlinami oraz analizą postępów. Zyskasz pełny obraz całości wykonywanych prac i stanu poszczególnych zadań, a dzięki wnikliwej analizie przeprowadzonej przez system - lepiej zaplanujesz późniejsze prace. 

Odoo ułatwia także wspólną pracę nad projektami oraz jasną komunikację. W module Kadry w łatwy sposób umieścisz wszystkie niezbędne informacje i dane kontaktowe każdego z pracowników - dzięki temu wszyscy będą wiedzieli, do kogo odezwać się z danym problemem i będą świadomi obecnej sytuacji, związanej z urlopami czy zwolnieniami. Aplikacja Projekty ułatwi planowanie i podział pracy oraz komunikację między osobami przypisanymi do każdego zadania - dzięki temu mimo, że na odległość, będziecie rozwiązywać problemy wspólnie. W Kartach pracy otrzymasz czytelną informację na temat postępów Twojego zespołu oraz rentowności każdego z projektów, co pozwoli Ci lepiej planować prace na przyszłość.

Ponadto, wszystkim pracującym przy wykorzystaniu Odoo, oferujemy konektor do komunikatora Jitsi, który ułatwia sprawne porozumiewanie się w zespole oraz poza nim w formie wideorozmowy. Stawiamy własny bezpieczny serwer Jitsi dla każdego klienta czym gwarantujemy, że dane czy rozmowy nie wpadną w niepowołane ręce. Sama aplikacja nie wymaga instalacji, zakładania konta czy logowania - jest w pełni kompatybilna z Odoo.

Jednym z najbardziej przydatnych w pracy zdalnej modułów są Dokumenty. Dzięki niemu utrzymasz porządek w papierach Twojej firmy - bez konieczności drukowania przejrzysz i skatalogujesz wszystkie dokumenty oraz zarchiwizujesz je, gdy nie będą potrzebne. Na umowach czy fakturach wymagających Twojego podpisu, bez problemu złożysz go wirtualnie - bez konieczności kontaktu z kurierem, pocztą czy listonoszem. 

Rozwiązuj problemy

Czasem Twoi klienci proszą Cie o naprawę, składają reklamację czy zapytanie. Szybka reakcja oraz sprawne rozwiązanie problemu sprawiają, że zyskujesz w ich oczach jako profesjonalista. Z pomocą dla w kontaktach z klientami przychodzi Ci Helpdesk - prosta aplikacja Odoo, która zorganizuje wszystkie zgłoszenia, pomoże skatalogować je według ważności i przypisać osobom, które mają obecnie czas na wykonanie danego zadania. Helpdesk daje Twoim pracownikom możliwość prowadzenia wygodnego czatu z klientem, który może cały czas kontrolować postępy ich pracy. 

Jeżeli natomiast Twoi pracownicy potrzebują przeszkolenia, lub prowadzisz właśnie rekrutację na stanowisko i zastanawiasz się, jak odpowiednio przygotować nową osobę do wykonywania swoich obowiązków - wykorzystaj moduł E-learning. Stworzysz w nim przystępne kursy oraz quizy sprawdzające poziom wiedzy. Dodawaj lekcje, twórz prezentacje i zachęcaj pracowników do nauki przez zabawę dzięki grywalizacji - a stworzysz zespół specjalistów w swoim fachu.

Firmowy blog

Jeśli w związku z panującymi obecnie obostrzeniami cierpisz na nadmiar czasu wolnego, poświęć go na rozwój swojej marki w sieci. Niezależnie od tego, czy jesteś adwokatem, prowadzisz agencję interaktywną czy sklep z meblami - to doskonały moment na to, by zapracować na opinię eksperta w swojej dziedzinie.

Zacznij prowadzić firmowego bloga, na którym będziesz dzielić się nowinkami ze swojej branży. Dzięki temu nie tylko poprawisz pozycjonowanie swojej strony internetowej, ale także zyskasz czytelników - potencjalnych klientów. Atrakcyjnie wyglądającego bloga stworzysz w Odoo samodzielnie, bez konieczności angażowania w ten proces programisty.

Jeśli nie jesteś pewny, czy Odoo odpowiada Twoim potrzebom - sprawdź wersję demo!