Prowadzenie sklepu internetowego z Odoo

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach, każdy codziennie styka się z tyloma nowymi informacjami, ile człowiek żyjący w średniowieczu otrzymywał przez całe życie? 

Prowadzenie sklepu internetowego w XXI wieku, gdy klient z każdej strony jest bombardowany taką ilością danych nie jest łatwym zadaniem. Aby odnieść sukces, nie wystarczy posiadać dobrego biznes planu; niezbędne są także sprawne narzędzia do jego zrealizowania. Intuicyjne oprogramowanie, które pomoże Ci wypromować Twoją firmę, a klientowi - dokonać zakupu dwoma kliknięciami myszki. 


Jak Odoo ułatwi Ci prowadzenie sklepu online?


Konfigurator stron WWW

Działalność w internecie musisz rozpocząć od założenia intuicyjnej i przyciągającej wzrok witryny. To ona jest filarem wizerunku Twojej marki w sieci. Z Odoo zrobisz to kilkoma kliknięciami myszki.

Do postawienia nowoczesnej strony internetowej nie potrzebujesz programisty; by zaistniała w sieci, nie musisz napisać ani jednej linijki kodu. Z Odoo stworzysz w pełni funkcjonalną witrynę, na której slidery, galerie zdjęć czy posiadane referencje przedstawisz jednym pociągnięciem myszki. Swoją stronę internetową możesz wzbogacić o bloga, forum czy firmowy sklep internetowy.

Nie masz zdolności graficznych, a ostatni rysunek stworzyłeś w szkole podstawowej? Stronę WWW możesz zbudować na jednym z naszych szablonów - wystarczy, że z gotowej bazy przeciągniesz moduły w wybrane miejsca. Każdy z nich automatycznie dopasuje się do wybranej przez Ciebie identyfikacji wizualnej marki. Nasza baza zawiera nie tylko szablony stron, ale także w nowoczesne i przyciągające wzrok przyciski “call to action” oraz kreatywne odnośniki do social mediów. Te ułatwienia pomogą uczynić Twoją stronę jeszcze przyjemniejszą w obsłudze.

Sklep internetowy

Z Odoo zbudujesz połączony z Twoją stroną internetową sklep - bez konieczności przeprowadzania integracji. 

Przy wykorzystaniu gotowych szablonów, stworzysz indywidualne projekty stron produktowych i przedstawisz swój towar w niepowtarzalny sposób. W dowolnej chwili, bez wsparcia programisty edytujesz wybraną podstronę, dodasz nowe produkty lub usuniesz wyprzedane.

Wiele sklepów - jeden system


Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, największą zaletą systemu Odoo jest to, że rozwija się razem z Twoim biznesem. Jeśli zaczynasz od prowadzenia niewielkiego sklepu z bielizną - w dowolnym, najlepszym dla Twojej firmy momencie, założysz kolejny sklep - np. z butami, odzieżą męską czy akcesoriami. Wszystkie witryny sklepowe będziesz łatwo i sprawnie koordynować dzięki jednemu systemowi ERP.

Różne warianty produktów

W Odoo zyskujesz pełną kontrolę nad tym, jak prezentowane są oferowane przez Ciebie produkty. Bez problemu skonfigurujesz każdy z nich tak, że wyświetlany wariant będzie zdefiniowany przez Ciebie. W zależności od produktu, możesz ustawiać parametry takie, jak waga, rozmiar, wielkość czy kolor; wszystko po to, by oferta była dla Twojego klienta jeszcze bardziej czytelna i atrakcyjna.

Płatności Online

Płatności w internecie muszą być dziś przede wszystkim szybkie i niezawodne. Z Odoo dasz Twojemu klientowi możliwość wyboru najwygodniejszego dla niego systemu uiszczania zapłaty online. Będzie mógł skorzystać z rozwiązań takich, jak  Paypal, Ingenico, Adyen, Buckaroo, Authorize.net, PayUmoney, Stripe and SIPS Worldline. Na Twoje życzenie, zintegrujemy Twój sklep również z rozwiązaniami, oferowanymi przez innych dostawców takich usług - dla wygody Twojej i Twoich klientów.

Efektywniejsza sprzedaż

Odoo pomoże Ci zadowolić Twojego klienta, co bezpośrednio przełoży się na efektywną sprzedaż Twoich produktów.

Jeżeli do tej pory prowadzisz jedynie sklep stacjonarny - już przeniesienie Twojej oferty do internetu powinno przynieść Ci zysk rzędu kilkunastu procent. Dobrze dobrany system ERP pomoże Ci zwielokrotnić tę liczbę.

Z Odoo zbudujesz w swoim sklepie przejrzysty cennik produktów i usług, który będzie jasny dla każdego potencjalnego klienta. Na podstawie raportów wygenerowanych przez system ERP, dostosujesz politykę cenową do wymagań rynku. Korzystając z modułu kreującego spersonalizowane newslettery, kilkoma kliknięciami wykonasz i prześlesz indywidualny cennik, kupon rabatowy czy ofertę promocyjną do swoich stałych klientów.

Sprawny marketing

Odoo pomoże Ci w prowadzeniu skutecznych działań remarketingowych, e-mail marketingowych oraz promocyjnych. Posiada sprawną autokonfigurację pod wymagania SEO. Dzięki Odoo wzmocnisz swoją relację z klientami oraz poprawisz wizerunek Twojego sklepu w sieci! Więcej o prowadzeniu działań marketingowych z pomocą naszego systemu ERP przeczytasz tu.
Zmagasz się z problemem porzuconych koszyków? W Odoo możesz ustawić opcję automatycznych przypomnień dla klientów, którzy nie zdecydowali się na sfinalizowanie transakcji w Twoim sklepie. Po określonym przez Ciebie czasie otrzymają powiadomienie, zachęcające do dokończenia zakupów.

Stan magazynu

Zautomatyzuj proces nadzorowania stanu magazynowego w Twojej firmie.

Odpowiednio skonfigurowany system ERP, połączy Twój sklep internetowy z informacjami o stanie magazynowym. Samodzielnie będzie aktualizował dane o dostępności poszczególnych produktów oraz powiadomi Cię o konieczności złożenia zamówienia na nowe towary. Nie musisz martwić się o stan magazynowy. Odoo w momencie dobrze skonfigurowanych reguł czuwa, aby nigdy nie zabrakło Twoich produktów w magazynie. Oprogramowanie posiada także dedykowaną funkcjonalność dla przedsiębiorców, działających w modelu dropshippingu - realizuje zamówienia dopiero wtedy gdy klient zakupi towar w Twoim sklepie.

Odoo przedstawi Ci zaawansowane raporty na temat pracy Twojego magazynu - a w nich m. in. informacje o towarach słabo rotujących, ilości zrealizowanych zamówień czy najlepiej sprzedających się zestawach produktów. Udostępnionych dla Ciebie opcji jest naprawdę wiele, wszystko po to byś mógł prowadzić swój biznes bez dodatkowych zmartwień.

Wystawianie faktur

Automatyzacja procesu wystawiania i wysyłania faktur i skrócenie go do jednego kliknięcia pomoże Ci zaoszczędzić czas, który teraz możesz poświęcić na rozwój Twojej firmy. 

Odoo, na podstawie realizowanych zamówień i odebranych dostaw, samodzielnie wygeneruje faktury, które przypisze do odpowiednich kontaktów. System wystawi fakturę każdemu klientowi, który złożył zamówienie i automatycznie wyśle ją mailem jako załącznik PDF. Odoo wygeneruje także upomnienia o nieuregulowanych płatnościach, dzięki czemu ułatwi Ci uzyskanie nieuiszczonych należności. Ponadto system zleci za Ciebie zamówienie do działu produkcji lub pakowania i gdy wszystko będzie gotowe zamówi kuriera, który paczkę dostarczy pod wskazany adres. Wszystko bez Twojego udziału!

Wyższy poziom obsługi klientów dzięki CRM

W Odoo oddajemy do Twojego użytku także oprogramowanie CRM. Zawiera zestaw narzędzi, które będą wspierać czynności marketingowe, skierowane do Twoich obecnych i potencjalnych klientów. Dzięki niemu, skuteczniej pozyskasz nowego klienta, rozwiniesz z nim współpracę i w konsekwencji – utrzymasz go na stałe, a może nawet zyskasz orędownika marki. System CRM pomoże Ci prowadzić skuteczną komunikację z klientem, dobrać narzędzia marketingowe do jego potrzeb a w efekcie – zwiększyć sprzedaż Twoich produktów i usług.Efektywne prowadzenie sklepu internetowego staje się prostsze, dzięki dobrze dobranemu systemowi ERP. Jeśli w naszej ofercie nie znajdziesz standardowego modułu, który jest Ci niezbędny do usprawnienia Twojej działalności online, nie martw się - napiszemy go specjalnie dla Ciebie.