Tworzenie wyjątkowego customer experience

Kiedy myślisz o sukcesie swojego sklepu internetowego, co przychodzi Ci do głowy? Może reklama, nowe produkty, czy może strategia marketingowa? To wszystko ważne, ale jest jedna rzecz, która stoi u podstaw sukcesu każdego biznesu online – customer experience.


Czym właściwie jest customer experience?


Customer experience to nie tylko zwykłe zakupy. To całość doświadczeń, emocji i interakcji, jakie klient przeżywa podczas kontaktu z Twoim sklepem. Od pierwszego wejścia na stronę internetową po otrzymanie zamówionego produktu – każdy etap ma znaczenie.


Dlaczego warto zwrócić uwagę na customer experience?


Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Klientom zależy na doświadczeniach, a dobre customer experience może przynieść wiele korzyści:

 • Zwiększenie lojalności klientów,
 • Pozyskanie nowych klientów,
 • Możliwość pobierania wyższych cen za produkty,
 • Uniknięcie kosztownego pozyskiwania nowych klientów.


Jak zatem zadbać o customer experience w swoim sklepie internetowym?


 1. Optymalizacja pod urządzenia mobilne: Większość klientów korzysta z urządzeń mobilnych, więc Twój sklep musi być zoptymalizowany pod nie. Sprawdź, czy strona wyświetla się poprawnie i jest łatwa w nawigacji na telefonach i tabletach.
 2. Szybkość ładowania strony: Nikt nie lubi czekać na ładowanie się strony. Upewnij się, że Twój sklep wczytuje się szybko, najlepiej w ciągu 5 sekund.
 3. Intuicyjny projekt sklepu: Prostota to klucz do sukcesu. Projektuj sklep tak, aby klient mógł łatwo znaleźć to, czego szuka, i dokonać zakupu bez problemów.
 4. Spersonalizowane doświadczenia klienta: Poznaj swoich klientów i dostosuj do nich ofertę. Spersonalizowane rekomendacje i promocje mogą znacznie zwiększyć szanse na sprzedaż.
 5. Dopracowane karty produktów: Opisy produktów powinny być czytelne, jasne i przekonujące. Staraj się dostarczać klientom wszystkie potrzebne informacje, aby ułatwić im podjęcie decyzji zakupowej.
 6. Program lojalnościowy: Nagradzaj lojalnych klientów, oferując im specjalne rabaty i promocje. To świetny sposób na zwiększenie zaangażowania i częstotliwości zakupów.
 7. Obsługa klienta na wysokim poziomie: Bądź dostępny dla klientów i szybko reaguj na ich pytania i problemy. Satysfakcja klienta powinna być Twoim priorytetem.
 8. Prosta ścieżka zakupowa: Im mniej kliknięć potrzeba, aby dokonać zakupu, tym lepiej. Upewnij się, że proces zakupowy jest szybki i intuicyjny.
 9. Doświadczenia wielokanałowe: Udostępnij swoje produkty w różnych kanałach sprzedaży, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów.
 10. Darmowa dostawa: Dla wielu klientów to czynnik decydujący przy wyborze sklepu. Jeśli to możliwe, oferuj darmową dostawę lub zniżki przy większych zamówieniach.
 11. Wysokiej jakości treści: Twórz wartościowe treści, które przyciągną klientów i zbudują zaufanie do Twojej marki.
 12. Interakcje z zadowolonymi klientami: Wykorzystuj pozytywne opinie klientów, aby przekonać innych do zakupu. Nic nie działa lepiej niż rekomendacje od osób, które już korzystały z Twoich usług.


Zadbaj o każdy z tych punktów, a zobaczysz, jak rośnie lojalność klientów i zyski Twojego sklepu internetowego. Dobre customer experience to klucz do sukcesu, który warto mieć zawsze na uwadze.